Kategórie:

Yamaha CLP-665GPWH

Je na sklade Poštovné zadarmo

Výrobca: YAMAHA
Katalógové číslo: HN173668
Záruka (mesiacov): 24
Dodacia doba - bežne (prac. dni): 5

Výhodne nakúpte aj príslušenstvo v sade – stojan, slúchadlá, stoličku alebo lavičku. Pošlite nám svoj kontakt a vypracujeme Vám výhodnú cenovú ponuku.
Chcem výhodne kúpiť aj príslušenstvo v sade.


Inovatívna séria digitálnych pián Clavinova ponúka úplne verný pocit z hry po všetkých stránkach. Po sto dvadsaťpäťročnej tradíciu výroby akustických klavírov má Yamaha určite na čom stavať.
 
 ks
Vaša cena s DPH: 4 689 EUR
 

Tieto skúsenosti sa premietajú aj do celkového konštrukčného a technologického riešenia pián Clavinova. Zvuk dvoch svetovo preslávených koncertných krídel, ktorá CLP poskytuje vás uhranie rovnako ako skvelá hrateľnosť. Prakticky nespoznáte rozdiel v prechode medzi Clavinova a tradičným akustickým klavírom či už ste začiatočník alebo pokročilejší hráč.


Digitálne piano CLP-665GP vybočuje z radu CLP svojím luxusným vzhľadom koncertného krídla s lesklým povrchom. Avšak rovnako ako ostatné piana z tejto rady aj 665GP úplne dokonale reprodukuje zvuk aj pocit z hry na akustické krídlo.


CLP-665GP ponúka oproti pianu nižšej cenovej kategórie CLP-625 rad nových funkcií a vlastností. Okrem 6 druhov reverbu sú k dispozícii efekty chorus a brilliance, ďalej 36 zvukových registrov a 50 klasických skladieb. Pre lekcie cvičenia poslúži 303 piesní, ktoré sú priamo pre to určené. Vedľa klasického metronómu je možné pustiť jeden z 20 rytmických patternov. Väčšia kapacita pamäte umožňuje nahrať až 16 stôp a 250 skladieb. Nahrávať vlastné skladby je možné vo formáte MIDI i WAV. Ak kapacita nepostačuje možné pripojiť pomocou USB rozhrania flash drive. Piano má tiež rozsiahlejšie konektivitu vrátane MIDI, linkového vstupu aj výstupu a Bluetooth. Prehľadné ovládanie zaisťuje LCD displej. K štandardnej výbave patrí pedále Sustain, Sostenuto a Soft. V prípade CLP-665GP k nim možno navyše priradiť rôzne funkcie ako spustenie / zastavenie prehrávania, Pitch Bend, Rotary Speed a Vibe Rotor. Tieto a mnoho ďalších vlastností a funkcií vám napomôže k neustálemu rozvoju a prehlbovaniu vašich schopností.


Zvuk

Za skvelým zvukom stojí dvojica popredných svetových koncertných krídel. CFX je najlepšie koncertné krídlo Yamaha a patrí medzi najpoužívanejšie koncertné krídla súčasnosti. Imperial od výrobcu Bösendorfer, má korene už v začiatkoch 19. storočia a prináša zvuk, ktorý je známy ako "viedenský". O jeho kvalite vypovedá aj to, že to bolo jediné piano, ktoré vyhovovalo frenetické hre Franza Liszta. Tieto renomovanej klavíry sú charakterizované výraznými črtami ako energia, všestrannosť, jemnosť, ľahkosť a vyzretosť. Nástroje boli dokonale naladené špičkovým klavírnym technikom a ich jedinečný zvukový charakter bol zaznamenaný tón po tóne. S digitálnym pianom Clavinova sa môžete tešiť na vynikajúci, krásny a medzi klaviristami vyhľadávaný zvuk.

Fyzikálny modeling VRM: typický dozvuk koncertného krídla

U akustického klavíra zvuk rezonuje v celom tele nástroja a vzniká tak bohatý dozvuk, ktorý úplne obklopí hráča. Tento fenomén reprodukuje dokonale Clavinova CLP-665GP prostredníctvom technológie Virtual Resonance Modeling (VRM), ktorá vypočítava rôzne stavy strún každej z 88 klávesov, jednej vedľa druhej, čo vedie k živému a pestrému zvuku, ktorý v sebe odráža nekonečné a nepredvídateľné faktory vznikajúce pri hre na klavír, ovplyvnenej silou úderu, načasovaním pedálov apod.


Skvelý expresívny zvuk reagujúci na úder do klaviatúry zabezpečuje technológia Yamaha Smooth Release. Môžete počuť rezavý tón pri hre staccato, rovnako tak i preznievajúci pri pomalom uvoľňovaní klávesov. Sile úderu zodpovedá hlasitosť i dynamika. Klavirista tak dosiahne jemných aj jasných tónov bez obmedzenia osobného výrazu.


Sample uvoľnenie klávesov

Piano je vybavené vzorky uvoľnenie klávesov (Key-off). V okamihu, keď sa prstami uvoľňujú od klávesov, dochádza k jemným zmenám vo zvuku, tlmidla sa priblíži späť ku strunám a následne zatlmí zvuk. Skutočné nahrávky týchto zmien ponúka vernú reprodukciu najjemnejších nuáns klavírneho tónu a vytvára prirodzený zvuk.


Klaviatúra Graded Hammer 3X (GH3X)

Skvelú hrateľnosť a pocit z hry umožňuje klaviatúra Graded Hammer 3X (GH3X). Vďaka použitiu rovnakej kladivkové mechaniky (len bez strún) ako u akustického klavíra, reprodukuje klaviatúra GH3X odozvu na úder ako akustický nástroj, s ťažšími klávesmi v spodnej časti rozsahu a ľahšími v horných oktávach. Ponúka tiež konfiguráciu troch senzorov, ktorá presne sníma a interpretuje správanie klaviatúry. Klaviatúra GH3X ponúka naviac mechanizmus odskoku, ktorý reprodukuje jemné kliknutie v spodnej časti stlačení klávesy. Tento "escapement" bol navrhnutý tak, že kliknutie je rozpoznateľné iba u najľahšieho úderu, podobne ako akustického klavíra.


Povrch klávesov potiahnutý syntetickou slonovinou a ebenom.

Realistickosť navodzuje aj povrch klaviatúry, ktorá je potiahnutá syntetickou slonovinou v prípade bielych klávesov a syntetickým ebenom v prípade čiernych. Reprodukcia jemne pórovitého povrchu slonoviny, ktorá sa kedysi používala iba v tých najlepších klavíra dokonale absorbuje a zabraňuje kĺzaniu prstov aj po hodinách hrania.


Stabilizátor klávesov.

Klaviatúra virtuálne prevádza emócie z vašich prstov na zvuk, a preto musí ponúkať príjemnú odozvu aj pri dlhšom hraní. Preto Yamaha vybavila všetkých 88 klávesov unikátnym mechanizmom stabilizátorov, ktoré ponúkajú hráčovi prirodzený úhoz a zlepšujú stabilitu a trvanlivosť klaviatúry.


Prirodzený pocit aj v zadnej časti klávesov.

Klávesy na Clavinova sú vyrobené tak, že oporný bod ukrytý vnútri nástroja je od špičky klávesy tak ďaleko, ako to len dá, čo zlepšuje hrateľnosť a pohodlie aj pri hre v zadnej časti klávesov. Táto konštrukcia zaisťuje pohodlný stisk kláves aj v prípade, že hráte skladbu prevažne na čiernych klávesoch a potom stlačíte bielu kláves v jej zadnej časti. Váš výraz tak zostane zachovaný v plnom rozsahu.


Rezonancia celého tela nástroja.

Podobne ako u akustického piana je aj u Clavinovy materiál na skriňu starostlivo vyberaný a reproduktory sú umiestnené tak, aby bola dosiahnutá optimálna rezonancie celého tela. Pre zvukový obraz, ktorý je veľmi blízko zvuku akustického klavíra je tento nástroj vybavený tónovými otvory v rôznych miestach tela, aby bol zvuk z reproduktorov prenášaný optimálne k ušiam poslucháča alebo hráča a nezostal "uväznený" vnútri nástroja.


Akustický Optimizer.

Telo Clavinovy obsahuje akustický Optimizer, ktorý reguluje tok zvuku a kontroluje tón. Nová technológia ťaží z dôverných znalostí Yamahy z oblasti akustického správania vnútorných častí hudobných nástrojov. Akustický Optimizer prináša prirodzený a hladký tón v celom rozsahu nástroja.

Atmosféra priestoru koncertnej sály v súkromí vášho domova.

Špecifický pohlcujúci zvuk koncertnej haly bol zachytený špeciálnymi mikrofónmi a prostredníctvom pokročilej binaurální samplovacej technológie ho Clavinova teraz sprostredkúva aj vám. Môžete si tak naplno vychutnať atmosféru priestoru koncertnej sály v súkromí vášho domova.


Pri použití slúchadiel oceníte stereofónny Optimizer, ktorý simuluje rozlohou zvuk klavíra ako by ste sedeli priamo pred ním. Binaurálna samplovacia technológia navyše navodzuje pocit, že zvuk vychádza priamo z tela nástroja.


Viacstopové nahrávanie

Viacstopové nahrávanie v digitálne piano Clavinova umožňuje zaznamenať vašu hru jednoduchým stlačením tlačidla, čo je užitočné, keď chcete objektívne posúdiť svoju hru. Navyše si môžete nahrať až 16 stôp pre následné simultánne prehrávanie.


IAC (Intelligent Acoustic Control)

Možnosť nastaviť si hlasitosť hry je vysoko užitočná v domácom prostredí, kde nie vždy môžete hrať hlasnejšie. Obvykle pri nižších hlasitostiach je veľmi ťažké počuť basy aj výšky. Aby sa tomu zabránilo, Clavinova je vybavená funkciou Intelligent Acoustic Control (IAC), ktorá automaticky prispôsobuje zvuk a umožňuje tak hráčovi vychutnať si vyvážený zvuk pri ľubovoľnej úrovni hlasitosti.

Vlastnosti


Typ: Krídlo

Klaviatúry: GH3X (Graded Hammer 3X)

Typ klaviatúry: Kladivková, plastová

Povrch klaviatúry: Syntetická slonovina

Počet klávesový: 88

Automatické sprievod: Nie

Výučbový systém: Nie

Výkon reproduktorov: 70 W

Počet zvukov: 36

Vstupy: Jack 3,5 mm TRS

Výstupy: 2x Headphone Jack 6,3 mm TRS, 2x Unbalanced Jack 6,3 mm TS

Polyfónia: 256

USB to Host: Áno

USB to Device: Áno

USB Midi: Nie

Obsah balenie: Zdroj, manuál, noty

Šírka: 1430 mm

Hĺbka: 1147 mm

Výška: 932 mm

Hmotnosť: 103 kg

 

Diskusia

V tejto diskusii zatiaľ nie sú žiadne príspevky

 
Tento web používa pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte. Dalšie informácie